orbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki motorize ekip sayısı altıya yükseldi. Ekipler gün boyu yaptıkları devriye ve kontrollerle ilçenin huzur ve güvenliğini sağlıyor

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü Ortak denetim yaptılar

İzmir’in en büyük dış ilçesi olan Torbalı’nın daha yaşanılır bir hale gelmesi amacıyla asayiş olaylarına hızlı bir şekilde müdahale ederek caydırıcı güç konumunda olan Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde, son bir yılda önemli gelişmelere imza atıldı. MOBESE kameralarının sayısı artırılırken bekçi ve yunus polisleri ilçede göreve başladı. Ekip sayısı giderek artan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bünyesinde son olarak motosikletli timlerin sayısı altıya yükseltildi. Motorize ekipler geçtiğimiz gün ortak devriye attı.

YUNUS POLİSİ EKİBİNİN SAYISI İKİYE YÜKSELDİ

Emniyet Teşkilatının vitrini konumundaki yunus ekipleri Torbalı’da ilk defa Eylül ayında göreve başlamıştı. İlçede polis görünürlüğünün görevini de üstelenen ekiplerin sayısında geçtiğimiz günlerde artış oldu. Motosikletleri yenilenen yunus ekiplerinin sayısı yeni ekleme ile birlikte ikiye yükselirken eğitimlerini tamamlayan polisler görevlerine başladı. Asayiş olaylarına en hızlı şekilde anlık olarak müdahale eden yunus polisleri kritik noktalarda görev alırken gün içerisinde belirli noktalarda devriye atıyor. Polisin sorumluluk sahasında her an aktif bir şekilde görevlerini sürdüren yunus ekiplerinin Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde göreve başlamasıyla motorize ekip sayısı 6 altıya yükseldi.

ORTAK DENETİM YAPTILAR

Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde son yapılan görevlendirmelerle birlikte 4 motosikletli trafik şahini ve 2 yunus ekibi ile motorize ekip sayısı 6 oldu. Şahinler trafik ihlallerini göz açtırmayarak destek gerektiren olaylara müdahale ederken ekipleri de asayiş sağlanmasında önemli bir rol oynuyor. Müdürlüğün bünyesindeki 6 motorize ekip dün Çaybaşı, Atatürk ve Tepeköy Mahallesi’nde ortak denetim yaptı. Ekipler, denetimde araçları ve yayaları durdurarak uygulama yaptı. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan ekiplerin anlık denetimlere devam edecekleri ifade edildi.